Rólunk
Az elektronikai hulladékot szelektíven kell gyűjteni. Az elekronikai hulladék átvétellel foglalkozunk, ez azért nagyon hasznos az Ön számára is, mert az elektromos berendezésekből keletkező hulladékot nem szabad a háztartási hulladékkal együtt kidobni, hanem szelektíven kell gyűjteni. Mindannyiunk feladat környezetünk megóvása Kiemelkedő fontosságú környezetünk megóvása, mindannyiunk feladata a környezetszennyezés megakadályozása. Az elektronikus berendezésekből keletkező hulladék mennyisége jelentős mértékben nő. Az ezekben található veszélyes anyagok jelentős veszélyt jelentenek környezetünkre. Az elekronikai hulladék összetétele Az elekronikai hulladék összetételét nézve megállapíthatjuk, hogy veszélyes anyag tartalma igen jelentős. Nehézfémeket és halogénezett lánggátló adalékanyagokat tartalmaz. Ha feldolgozzuk ezeket a hulladékokat, akkor a berendezések anyagának a 90%-át is visszanyerhetjük.
ELEKTRONIKAI HULLADÉK FELVÁSÁRLÁS A LEGMAGASABB PIACI ÁRON.
Telephely: Sátoraljaújhely
Háztartási gépeket csak nagy tételben vásárolunk!
Az árváltozás jogát fenntartjuk! Irjon nekünk napi árakért.
tomi.boss18@freemail.hu vagy a tamko4@freemail.hu e-mail címre!
Legfőbb tevékenységi körünk a számítás technikai elektronika és ipari elektronika, háztartási ehulladék.
ÚJRAHASZNOSÍTÁS
Miért érdemes gyűjteni és leadni a feleslegessé vált elektronikai berendezéseket?
Az elkülönítetten gyűjtött elektronikai berendezések nem szennyezik a környezetet. A legtöbb eszköz fémanyaga és a nyomtatott áramköri lapok fémtartalma újrahasznosítható, ezért értéket képviselnek.
Mi történik a nyomtatott huzalozású lemezekkel?
Az elektronikai alkatrészekkel beültetett nyomtatott huzalozású lemezek a legkülönfélébb anyagösszetevőket tartalmazzák, melyek között több, környezetre veszélyes anyag található. Az üvegszál erősítésű műanyag lemezek égéskésleltető anyagot tartalmaznak. A forrasztáshoz ón-ólom ötvözetet használnak, az alkatrészekben réz, az áramforrásokban higany és kadmium is megtalálható. A nyomtatott huzalozású lapok feldolgozásának célja kettős: a veszélyes anyagok környezetkímélő módon történő ártalmatlanítása és az újrafeldolgozható fémek hasznosítása. A NYHL-ek fenti feltételeknek megfelelő kezelését ma Európában 3 erre a célra alkalmassá tett rézfeldolgozó üzemben végzik. A felaprított elektronikai alkatrészeket 1250 Celsius fokon olvasztják, felhasználva a NYHL-ek műanyagtartalmának fűtőenergiáját is. A toxikus anyagokat tartalmazó gázokat 1400 Celsius fok körüli hőmérsékleten utánégetik, majd hirtelen hűtést alkalmazva megtisztítják. A dioxin kibocsájtást állandó ellenőrzés mellett 0,1 g TEQ éves szint alatt tartják. A PBDE és más égéskésleltető anyagok megsemmisítése 99,99999%-os hatásfokkal történik. A réz elektrolítikus finomítása során képződő iszapból nemesfémeket ( Au, Ag, Pd) nyernek vissza.